Чому зараз це важливо?
Гендерні стереотипи щодо професійного розвитку жінок, зокрема й розрив в оплаті праці між чоловіками та жінками — не вигадка.
В Україні до повномасштабного російського вторгнення за даними Держстату за 2021 рік різниця в оплаті праці між жінками та чоловіками становила 18,6%.
На практиці це означає, що на кожну 1000 грн, яку заробляє чоловік, жінка за ту саму роботу отримує всього 814 грн.
А щоб отримувати стільки ж, скільки й чоловіки жінкам доводиться працювати більше
в середньому за життя
це 6,5 років додаткової праці.
«Навіть війною не можна виправдовувати нерівність. Навпаки, воюючи за справедливість, Україна має бути її прикладом в усьому. Насамперед щодо своїх громадян і їхнього добробуту. Наші жінки мають право на гідну оплату праці і в мирний час, і в час оборони. Тож ми не припиняємо й не відкладаємо це завдання – зменшити розрив у оплаті між жінками та чоловіками».
Олена Зеленська, Перша леді України
«Звісно, зможеш!»
існує, щоб актуалізувати в українському суспільстві проблему розриву в оплаті праці між чоловіками та жінками, продемонструвати як саме держава працює над її вирішенням, а також надихнути жінок та заохотити роботодавців до змін.
«Ми працюємо і над змінами до трудового законодавства, наприклад, легалізацію надомної чи дистанційної роботи. І також впроваджуємо програми для підтримки жіночих бізнесів. Доступні програми з навчання та перенавчання. Такі кроки в першу чергу сприятимуть стійкості економіки. Адже як свідчать підрахунки McKinsey Global Institute, якби жінки були залучені до ринку праці, так само як і чоловіки, глобальний ВВП впродовж 2015-2025 років виріс би на 26%».
Юлія Свириденко, Перша віцепрем’єр-міністерка — Міністерка економіки України
«Звісно, зможеш!» - це...
«Звісно, зможеш!» - про свободу професійного вибору та рівні економічні можливості незалежно від статі.
Ця кампанія для кожної, яка працює як наймана працівниця чи бере на себе роль годувальниці сім’ї, поки чоловіки беруть участь у бойових діях або тимчасово непрацездатні.
«Звісно, зможеш!» - для тої, яка стикалась із дискримінацією, упередженим ставленням та складнощами в професійному розвитку лише через те, що вона жінка.
«Звісно, зможеш!» - для кожного українського та міжнародного бізнесу, щоб заохотити їх до впровадження практик відповідальних роботодавців з економічного уповноваження жінок.
Ця кампанія і для тої, яка зараз обирає, як і куди рухатися далі.
«Звісно, зможеш!» - для кожного українського та міжнародного бізнесу, щоб заохотити їх до впровадження практик відповідальних роботодавців з економічного уповноваження жінок.
Ця кампанія для кожної громадської організації та ініціативи, яка бореться з гендерними стереотипами та сприяє економічному уповноваженню жінок.
«Звісно, зможеш!» - для кожного чоловіка, який хотів би підтримувати жінок та сприяти подоланню гендерних стереотипів.
«Незважаючи на те, що Україна через агресію Росії переживає один із найскладніших періодів у своїй історії, просування гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок залишається серед пріоритетних. Зменшення гендерного розриву в оплаті праці є ключовою частиною цих зусиль. Тільки якщо жінки отримуватимуть таку ж оплату за роботу рівної цінності, як і чоловіки, ми зможемо досягти справжньої рівності. Тоді жінки зможуть повною мірою сприяти опору та відновленню країни».
Сабін Фрейзер Гюнеш, Представниця ООН Жінки в Україні
Чи зможе Україна подолати розрив в оплаті праці між чоловіками та жінками?
Звісно, зможе! Якщо кожен та кожна
об’єднається для спільної мети!
Долучайся і ти!